אודות אזרחות פורטוגלית ותהליך קבלת אזרחות פורטוגל על-ידי צאצאי יהודים מגורשי ספרד

בשנת 2015 פורטוגל הצטרפה לשכנתה הספרדית בצעד אשר משיב ליהודים שהם נצר לגירוש ספרד את הזכות להיות אזרחים אירופאיים לכל דבר ועניין. החוק הוא פרסונלי וכל אדם אשר מבקש בקשה מבקש עבור עצמו בלבד, על מגיש הבקשה לחצות את גיל 18.

עורכת דין מירב תותי-אשבל על הדרכון הפורטוגלי, צפו כעת:

אזרח פורטוגל משתייך לאיחוד האירופאי

פורטוגל היא מדינה אשר חברה באיחוד האירופי, אזרחי פורטוגל יכולים לבחור לגור ולעבוד בכל אחת ממדינות האיחוד האירופי, ללמוד במימון מסובסד במדינות אירופה, בעלי חופש תנועה ברחבי היבשת ולא יצטרכו ויזה על מנת להיכנס לארצות הברית ולמדינות רבות אשר לא רשאים להיכנס אליהן עם הדרכון הישראלי (לדוגמה האי באלי אינדונזיה, מלזיה) היות ומה שנותנת אזרחות פורטוגלית ליהודים זה אזרחות אירופאית לכל דבר ועניין!

החוק הפורטוגלי דורש בעיקרו הוכחת קשר למגורשי פורטוגל, לא נדרש מהמבקש לעבור מבחני שפה קריאה או כתיבה להבדיל מהחוק הספרדי אשר דורש מהמבקש להיבחן בשפה הספרדית, בתרבות ובחוקה הספרדית במכון סרוונטס. כאן ניתן לראות רשימה של שמות משפחה הזכאים לדרכון פורטוגלי.

תהליך הוצאת הדרכון הפורטוגלי מתחלק לשני שלבים עיקריים, אישור הקהילה היהודית בפורטוגל אשר במהלכו בודקים את הקשר של המבקש לגירוש מפורטוגל ושלב האזרוח עצמו.

הדרכון הוא פועל יוצא של אזרחות משמע אדם אשר אזרח פורטוגלי אירופאי יכול להוציא ללא כל בעיה את הדרכון הפורטוגלי המיוחל ולנוע איתו בחופשיות!

 

לחצו כאן למידע בנושא זכאות לדרכון פורטוגלי