יתרונות בקבלת דרכון פורטוגלי

בשנת 2015 ממשלת פורטוגל העבירה תיקון בחוקה אשר מתיר ליהודים צאצאי מגורשי ספרד משנת 1492 קבלת אזרחות פורטוגלית במידה ויוכיחו כי הם צאצאים של הקהילה היהודית בפורטוגל וספרד. גירוש יהודי פורטוגל לא קיבל פרסום כמו הגירוש של יהודי ספרד אך אין זה אומר שהדבר נעשה בצורה נעימה יותר.

דרכון פורטוגלי עם משרד עורכי דין תותי אשבל

כפועל יוצא של גירוש יהודי ספרד, פורטוגל קלטה אליה תחילה חלק מהיהודים וכך אוכלוסיית היהודים הכפילה את עצמה בפורטוגל. עד מהרה ממשלת פורטוגל החלה לכפות על היהודים להתנצר וכתוצאה מכך לא נשארו יהודים בפורטוגל, לפחות לא באופן רשמי, מכיוון שהם היו אנוסים והסתירו את יהדותם או שברחו למדינות השכנות. בעקבות כך, ממשלת פורטוגל הכניסה את התיקון לחוקה ואפשרה ליהודים לקבל דרכון זה.

מהם היתרונות בדרכון פורטוגלי?

דרכון זה הוא בעצם דרכון אירופאי על כל המשתמע מכך המספק כמובן אזרחות אירופאית. הדרכון מאפשר לאוחז בו לעבור בחופשיות בין מדינות האיחוד האירופאי, נותן למחזיק בו את הזכות לעבוד, לגור, לסחור ולרכוש השכלה אקדמאית במדינות הנ"ל. בחלק ממדינות האיחוד האירופאי ההשכלה האקדמאית ניתנת בחינם עבור מחזיקי הדרכון ובחלק ניתנת במחיר זול משמעותית מהארץ. יתרון נוסף ומשמעותי לבעלי הדרכון או ביטול הצורך בבקשת וויזה לארה"ב, חלומו הוורוד של הרבה מאוד ישראלים. יתרונות אלו הם היתרונות של כל דרכון של מדינה המשתייכת לאיחוד האירופאי, אז למה דווקא דרכון פורטוגלי? מכיוון שממשלת פורטוגל בחרה להקל על מגישי הבקשה והם אינם נאלצים לעבור מבחני שפה, מבחני היסטוריה השבעה למלך ולדגל ועוד דברים נוספים אשר מבקשי הדרכון נאלצים לעשות בעבור דרכונים של מדינות אחרות.

למי כדאי לבדוק את הזכאות שלו?

כפי שצוין לעיל, מרבית מגורשי ספרד היגרו תחילה לפורטוגל, כך שמי שיש לו קשר לגירוש יהודי ספרד ואינו יודע בוודאות לגבי גירוש יהודי פורטוגל יכול להיות זכאי לדרכון זה. נוסף על כך, מפורטוגל היהודים המגורשים היגרו למדינות כמו תוניס, לוב, מרוקו או מדינות אחרות באירופה כמו סלוניקי, אמסטרדם ויש אפילו יהודים שהגיעו לדרום אמריקה. אם מוצאכם הוא מתוך אחת מהמדינות אשר נמנו כאן כדאי שתבדקו את זכאותכם לדרכון. בנוסף, כאן תוכלו לראות רשימת שמות משפחה של יהודים מגורשים הזכאים לאזרחות פורטוגלית.

כיצד הדרכון מועיל בביצוע שילוח בינלאומי?

כפי שציינו, קבלת הדרכון היא שוות ערך לקבלת אזרחות באיחוד האירופאי ואזרחות זו היא שער נפלא עבור כל העוסקים בהובלות ומשלוחים בינלאומיים. החזקה בדרכון זה ובאזרחות הפורטוגלית מקנה למחזיק בהם הקלות במיסוי הסחורות. המחזיק באזרחות זכאי במקרים רבים לעלות משלוח נמוכה לעיתים ברמה שמפצה על המס אותו תדרשו לשלם בגין ייבוא סחורות לארץ. כיום בעידן המקוון בוא הזמנת סחורות קלה יותר מאי פעם, שילוח בינלאומי הפך להיות ענף משתלם ביותר, ועל כן מומלץ לכל אלו מכם אשר עוסקים בענף זה להוציא דרכון פורטוגלי למגורשי ספרד על מנת לקבל הקלות משמעותיות במיסוי ובעלויות המשלוח.

יתרונות נוספים למחזיקי הדרכון בתחום העסקים

החזקת דרכון אירופאי מאפשרת לאנשי עסקים לנהל עסקים במדינות נוספות בקלות לעומת אנשי עסקים ללא הדרכון. הדרכון אפילו מקנה לכם את הזכות לפתוח עסק בחלק ממדינות האיחוד האירופאי ואף להשיג ויזת עסקים לארה"ב.