דרכון פורטוגלי

פורטוגל מצטרפת לשכנתה הספרדית ומאפשרת את חזרת היהודים המגורשים לפורטוגל. החל מתאריך 17.4.2015 מאשרת ממשלת פורטוגל ליהודים אשר גורשו מספרד במאה החמש עשרה קבלת דרכון פורטוגלי המקנה זכויות רבות וחברות באיחוד האירופאי.

עו"ד מירב תותי אשבל מתארחת אצל אביגיל אריאלי בנושא דרכון אירופאי, פורטוגלי וספרדי:

יתרונות בהוצאת דרכון פורטוגלי

הוצאת דרכון פורטוגלי מאפשרת תנועה חופשית בכל מדינות אירופה, כניסה לארצות הברית ללא ויזה, מקלה ומאפשרת כניסה למספר מדינות נוספות שקשה או בלתי אפשרי להיכנס אליהן עם דרכון ישראלי או אפילו עם דרכון מזרח אירופאי, כמו למשל לאי באלי באינדונזיה, אם אתם רוצים לצלול באי ולהיכנס בכלל לאינדונזיה, באמצעות אזרחות פורטוגלית תוכלו לעשות זאת. בנוסף, אזרחות פורטוגלית מאפשרת לך ללמוד במוסדות אקדמאים אירופאים בכלל ופורטוגלים בפרט בשכר לימוד נמוך מאוד ואפילו במקרים רבים ללא כל עלות. אם אתם צאצאים למשפחות אשר גורשו מספרד ו/או פורטוגל, אתם זכאים לדרכון פורטוגלי.

פורטוגל וספרד הצטרפו לאיחוד האירופאי בשנת 1986 מספר שנים לפני הצטרפות מדינות מזרח אירופה, לכן לדרכון הפורטוגלי נקודות זכות גבוהות יותר אל מול הדרכון המזרח אירופאי.

צרו קשר עוד היום ובדקו זכאותכם להוצאת דרכון פורטוגלי

למשרדינו ישנה שלוחת משרדים בפורטוגל, הבקיאה ביותר בנבכי החוק הפורטוגלי, משרדינו ייצג אתכם בהצלחה מול הרשויות בפורטוגל, ידלג על מכשולי הבירוקרטיה וילווה אתכם עד להוצאת הדרכון הפורטוגלי המיוחל.

מהם הדרכים לקבל דרכון פורטוגלי?

החוק מעניק זכאות לכל מי שאנו נוכיח שהוא מגיע מהמדינות שאליהן הגיעו יוצאי ספרד ופורטוגל לאחר הגירוש במאה החמש עשרה כמו יהודי טורקיה, יוון, בולגריה, מרוקו, אלג'יריה, תוניס, סוריה, לוב, מצרים, יוגוסלביה, לבנון, עיראק והולנד. גם בין יהודי הולנד וקהילות ספרדיות ברומניה, בהונגריה ואפילו בהמבורג בגרמניה אפשר למצוא יהודים עם שמות משפחה בניחוח ספרדי פורטוגלי.

דרכון פורטוגלי ואזרחות פורטוגלית במהירות וקלות

משרדינו פועל בשיתוף פעולה מלא עם הקהילות היהודיות בפורטוגל. אנו מוכיחים לראשי הקהילה את הקשר שלכם ליהדות פורטוגל כמגורשי ספרד.  אם אכן, ייווכחו ראשי הקהילות כי יש לכם קשר ליהדות פורטוגל, יונפק אישור הקהילה היהודית המאשר אתכם כצאצאים לגירוש הפורטוגלי, יקנה את דלת הכניסה לאזרחות הפורטוגלית.

משרדינו מגיש בקשתכם עם גנאלוגיים מומחים בתחום, בצירוף הוכחות לקשר ההיסטורי, הגנאלוגי ותרבותי של המבקש אל יהדות פורטוגל מהגירוש במאה החמש עשרה.

מידת ההתאמה לאזרחות פורטוגלית

לאחר מפגש ראשוני עם משרדינו, אנו נוכל לדעת ע"פ אילן היוחסין את מידת ההתאמה להוצאת הדרכון, במידה ואתם מתאימים ואנו לא נצליח לספק את אישור הקהילה היהודית – אנו מתחייבים להחזר כספי מלא!

הפספורט הפורטוגלי הוא פועל יוצא של האזרחות עצמה! האזרחות תקפה לכל החיים, הדרכון תקף לחמש שנים, ניתן לחדשו בקונסוליה בישראל או בליסבון בפורטוגל, לפי בחירתכם. כך או כך האזרחות שתקבלו תקפה לכל החיים.

ניתן לקבל 2 אזרחויות שונות ואף יותר, כלומר החוק מאפשר אזרחות פורטוגלית בנוסף על האזרחות הישראלית ולא קיימת מניעה לכך.

לא ניתן להעביר את האזרחות מאב לבן ו/או מאם לבן, כל אדם צריך לעבור אישור מחדש על מנת לקבל אזרחות.

אישה ממוצא אשכנזי הנשואה לבעל ממוצא ספרדי הזכאי לאזרחות פורטוגזית זכאית לקבלת אזרחות והוצאת דרכון לאחר מינימום שלוש שנות נישואין, כמובן גם הפוך, אישה ממוצא ספרדי הנשואה לבעל ממוצא אשכנזי, הבעל יהיה זכאי לקבלת אזרחות לאחר מינימום שלוש שנות נישואין.

החוק מציין רשימה של שמות משפחה האופייניים ליהודים צאצאי מגורשי פורטוגל החיים בקהילות שונות בעולם כמו לדוגמא פינטו, סוארס, וקסטרו. אם שם משפחתך נמצא ברשימה, זו עדיין אינה הוכחה מספקת להכרה בקשר הנדרש. רשימת השמות המפורסמת היא חלקית, לרשימת השמות המפורטת צרו עם משרדנו קשר.

החוק מונה נתונים נוספים העשויים להעיד על הקשר לקהילה הפורטוגזית כמו אישור חברות מקהילה יהודית ברחבי העולם בעלת מאפיינים של יהודי פורטוגל על מנת להוציא אזרחות פורטוגזית.

החוק מאפשר לרשויות הפורטוגזיות להיוועץ בקהילות היהודיות כדי לקבל החלטה באשר לכל מועמד.

דרכון פורטוגלי ואני, מה הקשר?

בשנת 1492 מלך ספרד – פרדיננד השני הטיל סנקציה כנגד היהודים והם עמדו בפניי שתי ברירות:

ברירה ראשונה הייתה המרת דתם לנצרות (אנוסים)

הברירה הנוספת הייתה להיות מגורשים מספרד לארצות השכנות קרי פורטוגל וצפון אפריקה

בשנים 1496-1497 המלך מנואל (מלך פורטוגל) ביקש להינשא לביתם של איזבלה ופרננדו השני (מלכי ספרד). אלו הציבו בפניו תנאי לנישואין – גירוש היהודים מפורטוגל המלך מנואל נענה להם ובדצמבר 1496 הוציא צו גירוש ליהודי פורטוגל, אותם יהודים ברחו למדינות כמו טורקיה, בולגריה, יוון, מרוקו, לוב, טוניס, מצריים, עיראק, יגוסלביה, סוריה לבנון והולנד. על כן, במידה והינך צאצא לאחת או יותר מהמדינות הבאות סביר להניח כי קיים עבורך זכאות לאזרחות.

 

הליך הוצאת דרכון פורטוגלי נעשה כולו על ידי משרד עורכי דין תותי אשבל החל מההליך הראשוני ועד ההליך הסופי – האזרחות.

עלות הוצאת דרכון פורטוגלי כוללת בתוכה את האגרות, אפוסטיל, נוטריון, תרגום ועוד.

 

לבדיקת זכאות ללא עלות צרו קשר כעת או חייגו 03-6228080