דרכון פורטוגלי למגורשי ספרד – איך עובד תהליך הזכאות

הרצון לקבל דרכון זר, בנוסף על הדרכון הישראלי, איננו דבר חדש. מה שמתחדש בנושא זה הוא פשוט שמה של המדינה שעומדת על הפרק, כמתאימה להשגת דרכון נוסף. דרכון פורטוגלי הוא ללא ספק הדבר החם כיום, במלוא מובן המילה.

כיום בשנת 2021 לכמחצית מהישראלים זכאות לקבלת דרכון פורטוגלי למגורשי ספרד בגין היותם צאצאים למגורשי ספרד. משרדנו עוסק שנים רבות בהוצאת דרכון פורטוגלי ליהודים בהצלחה.

מה הם היתרונות בהוצאת דרכון פורטוגלי?

  1. דרכון פורטוגלי הינו דרכון אירופאי לכל דבר
  2. כשאר ההליך נעשה על ידי עורך דין מנוסה, ההליך הינו קל ולרוב אינו מצריך מסמכים קשים להשגה
  3. ניתן ללמוד באירופה
  4. ניתן לעבוד באירופה
  5. אין הגבלת זמן למשך המצאות באירופה, תוכלו לטייל או לגור באירופה כמה זמן שרק תרצו
  6. ועוד!

צפו בעו"ד מירב תותי אשבל מסבירה מי זכאי דרכון פורטוגלי ואיך עובד התהליך:

רוצים גם אתם להצטרף לאיחוד האירופאי? בדקו זכאותכם כעת!

אף אחד לא צריך לגשת להוצאת דרכון פורטוגלי בקלות ראש. חשוב להבין שמרבית הישראלים שרוצים כיום דרכון מסוג זה לא מתכננים בזמן הקרוב להעביר את מרכז החיים שלהם לפורטוגל או בכלל, לאירופה. אך חשוב להבין כי בהוצאת הדרכון טמונות הרבה מאוד יתרונות. יתרונות שחלקם, לפחות, עשוי מאוד לעניין גם אתכם.

אז במה בעצם הדברים אמורים: הוצאת דרכון פורטוגלי מאפשרת תנועה חופשית ומגורים כאזרחים לכל דבר ועניין בכל מדינות אירופה, כניסה לארצות הברית ללא ויזה. לאחר קבלת הדרכון, אתם מקבלים אשרת עבודה של האיחוד האירופאי המאפשרת לכם לעבוד באירופה בצורה חוקית וללא כל חשש. אם אתם צאצאים למשפחות אשר גורשו מספרד ו/או פורטוגל, יש לכם זכאות לדרכון פורטוגלי או דרכון ספרדי למגורשי ספרד. אזרחות פורטוגזית (פורטוגלית) מאפשרת כניסה למספר מדינות נוספות שקשה או בלתי אפשרי להיכנס אליהן עם דרכון ישראלי או אפילו עם דרכון מזרח אירופאי, כמו למשל לאי באלי באינדונזיה, אם אתם רוצים לצלול באי ולהיכנס בכלל לאינדונזיה, באמצעות אזרחות פורטוגלית תוכלו לעשות זאת. בנוסף, אזרחות פורטוגלית מאפשרת לך ללמוד במוסדות אקדמאים אירופאים בכלל ופורטוגלים בפרט בשכר לימוד נמוך מאוד ואפילו במקרים רבים ללא כל עלות.

פורטוגל וספרד הצטרפו לאיחוד האירופאי בשנת 1986 מספר שנים לפני הצטרפות מדינות מזרח אירופה, לכן לדרכון הפורטוגלי נקודות זכות גבוהות יותר אל מול הדרכון המזרח אירופאי.

אנו מתחייבים להשיג את הדרכון המיוחל לאחר שמצאנו כי אתם עונים על הדרישות, ומתחייבים להחזר כספי מלא במידה ולא סופק.

כמו כל דרכון אירופאי ואף יותר מחלק מהדרכונים האירופאים, דרכון פורטוגלי מעניק הרבה מאוד יתרונות. מימוש זכאות לדרכון פורטוגלי למגורשי ספרד פותחת בפניכם מגוון רחב של הזדמנויות חדשות (בתור אזרחים אירופאים לכל דבר). אלה הזדמנויות שאין לכם ללא דרכון אירופאי.

ההזדמנויות האלה יכולות לעזור לכם להתפתח מבחינה כלכלית: אם אתם מעוניינים לטוס ולעבוד באירופה, אם אתם רוצים לפתוח עסק חדש באירופה, או להרחיב את הפעילות של העסק הישראלי שלכם ולפתוח סניף אירופאי. אפשר להתפתח גם מבחינת השכלה ולא רק במובן של לימודים אקדמאים במחיר נמוך יותר או בחינם. ישנם מקצועות שיהיה לכם קל יותר להתקבל ללמוד אותם במוסדות להשכלה גבוהה שנמצאים באירופה, מאשר להתקבל אליהם לארץ.

ואם לא די בזה, תהיה לכם אפשרות לטייל בכל רחבי אירופה במשך תקופה ארוכה ככל שתרצו, מבלי שיהיה לכם צורך לחזור להתעסק עם הארכה של ויזה ועניינים בירוקרטיים אחרים. העובדה שאין שום מחוייבות מצידכם להעביר את מרכז החיים שלכם לאירופה, מאפשרת לישראלים רבים כיום להינות מכל היתרונות הנ"ל, בעודם ממשיכים לחיות חיים רגילים בישראל (ובמקביל לשמור על הזדמנויות שלא היו להם קודם בחו"ל).

לרוב, למי שמוציא דרכון אין כוונות להגר. לא חסרים מקרים שבהם לאחר הוצאת דרכון פורטוגלי הצליחו אנשים להגדיל את הונם בזכות האפשרות לעבוד באופן זמני במדינות אירופה השונות. אחרים הצליחו אף לפתוח עסקים ולנהל אותם באופן מוצלח, בזמן שהם ממשיכים להתגורר בישראל.

צרו קשר עוד היום ובדקו זכאותכם להוצאת דרכון פורטוגלי

תהליך הוצאת דרכון פורטוגלי

למי יש זכאות לדרכון פורטוגלי למגורשי ספרד?

מעבר להיבט של היתרונות או לפרק הזמן שצריך להמתין עד שבסופו של דבר מקבלים את הדרכון המיוחל, כדאי להרחיב לגבי הזכאות. אז מי בעצם זכאי לקבל את הדרכון של פורטוגל, שמאפשר למעשה גישה ישירה ליבשת אירופה כולה? שימו לב לדברים הבאים. שימו לב לכך כי פורטוגל לא הייתה ראשונה, אך היא בעצם מיישרת קו עם מה שהחליטה המדינה הגדולה יותר, הסמוכה אליה, כלומר ספרד.

פורטוגל מצטרפת לשכנתה הספרדית ומאפשרת את חזרת היהודים המגורשים לפורטוגל. החל מתאריך 17.4.2015 מאשרת ממשלת פורטוגל ליהודים אשר גורשו מספרד במאה החמש עשרה קבלת דרכון פורטוגלי המקנה זכויות רבות וחברות באיחוד האירופאי. ישנם תנאי סף, כגון: יהדות המבקש, ללא עבר פלילי, הוכחת קירבה למגורשי ספרד משנת 1492 ועוד,

חשוב לנו להדגיש מה אתם בעצם מקבלים כאשר אתם פונים אלינו. אנו לא סתם משרד עורכי דין שעוסק גם בהשגת דרכון פורטוגלי עבור לקוחותינו. הטיפול בנושא זה מתבצע במקצועיות ותוך קיום קשרים עם גורמים בפורטוגל.

למשרדינו ישנה שלוחת משרדים בפורטוגל, הבקיאה ביותר בנבכי החוק הפורטוגלי, משרדינו ייצג אתכם בהצלחה מול הרשויות בפורטוגל, ידלג על מכשולי הבירוקרטיה וילווה אתכם עד להוצאת הדרכון הפורטוגלי המיוחל.

כדי שכל לקוח יקבל את כל המענה בשקיפות, נהוגה פגישת התאמה ותיאום ציפיות מסודרת.

לאחר פגישת התאמה אנו נדע לומר האם אתם מתאימים לקבלת הדרכון, במידה וכן, אנו מתחייבים להנפקת הדרכון!

דגלי פורטוגל

מהם הדרכים לקבל דרכון פורטוגלי?

החוק מעניק זכאות לכל מי שאנו נוכיח שהוא מגיע מהמדינות שאליהן הגיעו יוצאי ספרד ופורטוגל לאחר הגירוש במאה החמש עשרה כמו יהודי טורקיה, יוון, בולגריה, מרוקו, אלג'יריה, תוניס, סוריה, לוב, מצרים, יוגוסלביה, לבנון, עיראק והולנד. גם בין יהודי הולנד וקהילות ספרדיות ברומניה, בהונגריה ואפילו בהמבורג בגרמניה אפשר למצוא יהודים עם שמות משפחה בניחוח ספרדי פורטוגלי. אם אתם רוצים לעבוד באירופה, באמצעות הדרכון האירופאי הפורטוגזי תוכלו לעשות זאת, צרו עמנו קשר לבדיקת זכאותכם.

הבהרה בנושא שמות המשפחה

בכל מיני אתרי אינטרנט מציינים שמות משפחה שאמורים להקנות דרכון פורטוגלי. לא כל הרשימות הללו מגיעות ממקורות מהיימנים. לא כל מי ששם משפחתו מופיע ברשימה יקבל אוטומטית דרכון ולא כל מי ששם משפחתו שונה, מנוע מלקבל את הדרכון. לצורך קבל אזרחות למגורשי ספרד ופורטוגל, יש לפנות לעורך דין שעוסק בכך ומכיר את הנהלים, החוקים והתקנות לעניין זה. אין ספק כי יש משמעות לשם המשפחה, אבל לקהילת יהודי ספרד ופורטוגל יש מעורבות בנושא. כל מי שיצליח להוכיח במידה גבוהה של וודאות כי משפחתו התגוררה בעבר בפורטוגל, עד לגירוש הגדול, יוכל לקבל אזרחות בתנאים המקלים. אזרחות ודרכון שמקנים את הזכויות של אזרח אירופאי לכל דבר.

דרכון פורטוגלי ואזרחות פורטוגלית במהירות וקלות

משרדינו פועל בשיתוף פעולה מלא עם הקהילות היהודיות בפורטוגל. אנו מוכיחים לראשי הקהילה את הקשר שלכם ליהדות פורטוגל כמגורשי ספרד.  אם אכן, ייווכחו ראשי הקהילות כי יש לכם קשר ליהדות פורטוגל, יונפק אישור הקהילה היהודית המאשר אתכם כצאצאים לגירוש הפורטוגלי, יקנה את דלת הכניסה לאזרחות הפורטוגלית.

משרדינו מגיש בקשתכם עם גנאלוגיים מומחים בתחום, בצירוף הוכחות לקשר ההיסטורי, הגנאלוגי ותרבותי של המבקש אל יהדות פורטוגל מהגירוש במאה החמש עשרה.

 

מידת ההתאמה לאזרחות פורטוגלית

לאחר מפגש ראשוני עם משרדינו, אנו נוכל לדעת ע"פ אילן היוחסין את מידת ההתאמה להוצאת הדרכון, במידה ואתם מתאימים ואנו לא נצליח לספק את אישור הקהילה היהודית – אנו מתחייבים להחזר כספי מלא!

הפספורט הפורטוגלי הוא פועל יוצא של האזרחות עצמה! האזרחות הפורטוגזית תקפה לכל החיים, הדרכון תקף לחמש שנים, ניתן לחדשו בקונסוליה בישראל או בקונסוליה בליסבון פורטוגל, לפי בחירתכם. כך או כך האזרחות שתקבלו תקפה לכל החיים.

ניתן לקבל 2 אזרחויות שונות ואף יותר, כלומר החוק מאפשר אזרחות פורטוגלית בנוסף על האזרחות הישראלית ולא קיימת מניעה לכך בחוק.

לא ניתן להעביר את האזרחות מאב לבן ו/או מאם לבן, כל אדם צריך לעבור אישור מחדש על מנת לקבל אזרחות האירופאית.

אישה ממוצא אשכנזי הנשואה לבעל ממוצא ספרדי הזכאי לאזרחות פורטוגזית, זכאית גם היא לקבלת אזרחות והוצאת דרכון לאחר מינימום שלוש שנות נישואין, כמובן גם הפוך, אישה ממוצא ספרדי הנשואה לבעל ממוצא אשכנזי, הבעל יהיה זכאי לקבלת אזרחות לאחר מינימום שלוש שנות נישואין.

החוק מציין רשימה של שמות משפחה האופייניים ליהודים צאצאי מגורשי פורטוגל החיים בקהילות שונות בעולם כמו לדוגמא פינטו, סוארס, וקסטרו. אם שם משפחתך נמצא ברשימה, זו עדיין אינה הוכחה מספקת להכרה בקשר הנדרש. רשימת השמות המפורסמת היא חלקית, לרשימת השמות המפורטת צרו עם משרדנו קשר.

החוק מונה נתונים נוספים העשויים להעיד על הקשר לקהילה הפורטוגזית כמו אישור חברות מקהילה יהודית ברחבי העולם בעלת מאפיינים של יהודי פורטוגל על מנת להוציא אזרחות פורטוגזית.

החוק מאפשר לרשויות הפורטוגזיות להיוועץ בקהילות היהודיות כדי לקבל החלטה באשר לכל מועמד.

דרכון פורטוגלי מסייע לטייל בעולם

בפורטוגל לא מערימים קשיים

כפי שראינו, גם אם רבים זכאים לכך, אי אפשר לומר שכל יהודי וכל ישראלי יהיה זכאי לאזרחות של מדינת פורטוגל. יחד עם זאת, מי שיצליח להראות שהוא נצר למשפחה מקהילת יהדות פורטוגל ההיסטורית יוכל להפוך לאזרח מן המניין. אזרח פורטוגלי, אזרח אירופאי. וחשוב לציין שזה בהחלט לא עניין של מה בכך. מה עוד שהרשויות בפורטוגל החליטו להקל על היהודים ולא להערים קשיים.

במה ההקלות ההלו מתבטאות הלכה למעשה? אם ניקח לדוגמא את ספרד, נגלה כי גם שם יהודים מהמגורשים יכולים לקבל אזרחות ודרכון. אך לצד מציאת קשר לקהילת יהדות ספרד, יש צורך לעבור מבחן שפה. יש צורך לדעת את בסיס החוקה. בפורטוגל, בשלב זה, אין בכך צורך. כלומר גם אם אינכם דוברי פורטוגלית (וסביר להניח שרבים מהקוראים לא מבינים דבר וחצי דבר בשפה זאת) אין צורך להשקיע זמן וכסף בלימוד השפה. מי שיעמוד בתנאים הנדרשים, כדוגמת אישור מהקהילה, עץ משפחה וכיוצא בזה, לא יצטרך לעבור תשאול, מבחני ידע וכדומה.

מהו גירוש יהודי ספרד?

בשנת 1492 מלך ספרד, פרדיננד השני הטיל סנקציה כנגד היהודים והם עמדו בפניי שתי ברירות:

ברירה ראשונה הייתה המרת דתם לנצרות (אנוסים)

הברירה הנוספת הייתה להיות מגורשים מספרד לארצות השכנות קרי פורטוגל וצפון אפריקה

בשנים 1496-1497 המלך מנואל (מלך פורטוגל) ביקש להינשא לביתם של איזבלה ופרננדו השני (מלכי ספרד). אלו הציבו בפניו תנאי לנישואין – גירוש היהודים מפורטוגל המלך מנואל נענה להם ובדצמבר 1496 הוציא צו גירוש ליהודי פורטוגל, אותם יהודים ברחו למדינות כמו טורקיה, בולגריה, יוון, מרוקו, לוב, טוניס, מצריים, עיראק, יגוסלביה, סוריה לבנון והולנד. על כן, במידה והינך צאצא לאחת או יותר מהמדינות הבאות סביר להניח כי קיים עבורך זכאות לאזרחות.

למי הזכות לאשר זכאות לדרכון פורטוגלי? אילו מסמכים יש להגיש? כמה זמן לוקח לתהליך הנפקת דרכון? מהם העלויות? האם האזרחות תקפה לילדים/הורים? האם צריך לטוס לקונסוליה? 

הליך הוצאת דרכון פורטוגלי נעשה כולו על ידי משרד עורכי דין תותי אשבל החל מההליך הראשוני ועד ההליך הסופי – האזרחות.

עלות הוצאת דרכון פורטוגלי כוללת בתוכה את האגרות, אפוסטיל, נוטריון, תרגום ועוד.

 

לבדיקת זכאות ללא עלות צרו קשר כעת או חייגו 03-6228080