דרכון ספרדי

בתאריך 11/6/15 אישר הפרלמנט הספרדי וממשלת ספרד את החוק אודות הוצאת דרכון ספרדי למגורשי ספרד, מבלי לוותר על אזרחות המדינה שבה הם מתגוררים. קיום בשנת 2018 התיקון לחוק מעניק אזרחות ספרדית למבקשים באופן אוטומטי, בלא קשר למגוריהם, קבלת האזרחות מותנת בהוכחת מעמדם באמצעות שמות משפחה, שפה ספרדית, שפת לדינו, מורשת ותרבות ספרדית או קשר למנהגים הספרדיים. ע"פ ההערכות, מדובר ב-3.5 מיליון יהודים שיכולים לקבל אזרחות ספרדית ובעקבות כך להוציא דרכון ספרדי.

ההיסטוריה שהובילה למתן הדרכון, צפו כעת:

מה עושים על מנת להוציא דרכון ספרדי?

כל יהודי באשר הוא יהודי מכל רחבי העולם המוכיח שיש לו קשר משפחתי למגורשי ספרד 1492 (ז' באב ה'רנ"ב) וקשר גניאולוגי יהודי ספרדי, יקבל אזרחות ספרדית ובעקבות כך יוכל גם להוציא דרכון ספרדי או פורטוגלי (תלוי בשנת הגירוש, היו שגורשו מספרד לפורטוגל לחמש שנים), על מנת לבדוק אם אתם זכאים לדרכון ספרדי, יש לפנות לשגרירות ספרד ולהתעסק עם מגוון רחב של מסמכים שלא בהכרח תבינו בהם ותסדרו עימם, משרד עורכי הדין תותי אשבל מתמחה בהוצאת דרכון ספרדי, בעל ניסיון עתיר שנים בתחום האזרחות הספרדית והפורטוגלית, יסייע לכם בתהליך ויבדוק את כל המסמכים שיש ברשותכם לצורך העניין. תנאי סף לקבלת דרכון ספרדי הוא שהמבקש ללא עבר פלילי ובעל תעודת יושר, בנוסף יש לדעת את ההיסטוריה של ספרד, ידע בסיסי בשפה הספרדית ועוד על מנת להיות זכאי להנפקת דרכון זה.

אם הנך חושב כי אתה או בני משפחתך זכאים לקבל אזרחות ספרדית, אל תהסס ופנה היום אל משרדינו למיצוי זכויותיך, אנו נייצג אותך אל מול נציגות ספרד עד לקבלת האזרחות הספרדית המיוחלת וזאת ללא בעיות מול הרשויות והביורוקרטיה שלעתים מעייפת מאוד.

עו"ד מירב תותי-אשבל על רשימת השמות הזכאים להוצאת דרכון, צפו כעת:

דרכון ספרדי זכאות

ראשית, נציין כי על ידי קבלת אזרחות ספרדית, ישנה אפשרות לגשת לשגרירות ולהוציא בקלות דרכון ספרדי, מה שמאפשר למחזיקים בו לקבל אזרחות אירופאית. על מנת לבדוק את הזכאות לקבלת הדרכון יש צורך לעיין ברשימת השמות שהפיצה השגרירות הספרדית ברשת ולאחר מכן לפנות לשגרירות ולהגיש מגוון רב של מסמכים על פי דרישה ולעבור בירוקרטיות שונות עד לקבלת האזרחות והדרכון הספרדי. שגריר ספרד בישראל פרננדו קרדדרה ציין כי הוא שמח מאוד על כך שרבבות ישראלים שהם צאצאים של היהודים שחוו את גירוש ספרד יקבלו כעת דרכון ספרדי, יחד עם זאת אזרחות ספרדית היא עניין רציני המחייב את המבקשים לעמוד בשורה של תנאים.

חשוב לציין כי תהליך קבלת אזרחות ספרדית לצאצאי מגורשי ספרד הוא תהליך שאינו פשוט כפי שהוא נשמע, הרי יש צורך להביא מסמכים שונים המעידים על הקרבה המשפחתית למגורשי ספרד ומסמכים שונים אחרים על פי דרישה. חלק מהמסמכים דורשים גם אישור נוטריוני ספרדי ואימות על ידי עורכי דין, בסיום התהליך יש להגיע לקונסול הספרדי ולהצהיר אמונים למלך ספרד כך שמומלץ להיעזר במשרדי עורכי דין אשר מכירים היטב את התהליך ויוכלו לסייע לכם להתנהל מול השגרירות ולקבל את האזרחות בדרך הקצרה והמהירה ביותר.

יתרונות בהוצאת דרכון ספרדי

האיחוד האירופי צירף אליו את ספרד ופורטוגל בשנת 1986 והם חברות מן המניין באיחוד, מה שאומר שמי שמוציא דרכון ספרדי רשאי להיכנס למדינות אירופה בחופשיות וגם לארה"ב בצורה קלה יותר וללא ויזה.

בנוסף לכך בזכות דרכון ספרדי תוכל לעבוד באירופה בכלל ובספרד בפרט. יתרון נוסף ובולט בהוצאת דרכון ספרדי הוא האפשרות להתקבל למוסדות אקדמאים בכל רחבי אירופה, תוכל ללמוד רפואה, משפט ועוד בעלות נמוכה מאוד ואפילו חינם.

עוד יתרון הוא ברכישת נכסי נדל"ן, בתים, משרדים וכדומה מבלי להתמודד עם בירוקרטיה ספרדית או ממדינה אחרת באירופה. אם אתה איש עסקים ורוצה להעביר סחורות בין מדינות העולם, גם כאן היתרון שלך בא לידי ביטוי כאזרח ספרדי בעל דרכון ספרדי, קלות העברת סחורות בין מדינות, מכס, בירוקרטיה, אגרות וכד'.

דגל ספרד

למה חשוב להיעזר בעורך דין להוצאת דרכון ספרדי ולא לבצע זאת באופן עצמאי?

תהליך קבלת האזרחות ולאחר מכן הוצאת הדרכון הספרדי הם די מורכבים למי שלא מכיר היטב את המערכת ואת התרבות הספרדים, לכן לא פעם אנשים שבצעו זאת באופן עצמאי נתקלו בקשיים רבים עד כדי שהתייאשו מהנושא, כיוון שכל פעם שחסר מסמך או שהמסמך אינו נכון, השגרירות דוחה את הבקשה ויש צורך לגשת בשנית לשגרירות ולהביא את כל המסמכים הדרושים, בנוסף על המועמד להוכיח כי אכן למד תרבות ספרדית והיסטוריה ספרדית ושימוש בשפת לדינו או שפת קחטיה. לכן, עורכי דין המתמחים בתחום ילוו אתכם מתחילת התהליך ועד סופו בצורה מקצועית ביותר וידרשו מכם להביא מראש את כל הטפסים הדרושים ללא עיכובים וללא שום דחיות. יש להתייצב בספרד מול נוטריון ספרדי מקומי לאחר הגשת כל הטפסים, כשנה לאחר ההגעה לספרד תתקבלנה תשובות לגבי הזכאות לדרכון הספרדי. דוגמאות לשאלות ידע על התרבות הספרדית: מיהו הכימאי אשר זכה בפרס נובל? מהו ההר הגבוה ביותר בספרד? מהו המבנה השלטוני בספרד? ואלו רק חלק משאלות הידע הנדרשות.

 

אנו במשרד עורכי דין תותי אשבל מתמחים בתחום שנים רבות, הוצאנו מאות דרכונים ספרדיים לצאצאי מגורשי ספרד, נעשה את תהליך הוצאת האזרחות והדרכון עבורכם בדרך המהירה והבטוחה ביותר, עם מינימום טרחה עבורכם ועבור בני משפחתכם.

 

מלאו פרטים כעת לבדיקת זכאותכם לדרכון ספרדי אירופאי