זכאות לדרכון ספרדי למגורשי ספרד

הכלכלה הספרדית מרוויחה רבות מתיירות וללא ספק גם תיירים ישראלים רבים מגיעים לספרד. אך ספרד מציעה כיום לישראלים הרבה יותר מאשר נוף יפה, אתרים היסטוריים מרשימים, חופים מעולים ואווירה ידידותית. יש גם משמעות אפשרית מבחינת מעמד אישי, הנוגע ליהודים רבים ובפרט, לישראלים רבים. בזכות החלטה שאפשר לכנותה החלטה היסטורית, רבים מכם, הקוראים את השורות הללו, יכולים להיות זכאים לקבלת דרכון ספרדי. וזה לא סתם דרכון כי אם כזה שמוכר בתור דרכון אירופאי לכל דבר ועניין. אז מה הפלא שההתעניינות בנושא זה נמצאת כל הזמן בכותרות? אלה הדברים שכדאי לכם לדעת.

לא צריכים לוותר על האזרחות הישראלית

חשוב להבין כי אזרחות ספרדית או דרכון ספרדי למגורשי ספרד לא נועדו בהכרח עבור אנשים שרוצים להגר מישראל. חלק ניכר ממבקשי האזרחות והדרכון הינם ישראלים בלב ונפש. אם כן, חשוב לבין גם את ההקשר החוקי, גם את ההקשר ההיסטורי וגם את המשמעות של החזקת אזרחות של ספרד.

מתי בעצם ספרד המודרנית החליטה לקבל החלטה תקדימית בעניין היהודים וזכאות לדרכון מקומי:

בתאריך 11/6/15 אישר הפרלמנט הספרדי וממשלת ספרד את החוק אודות הוצאת דרכון ספרדי למגורשי ספרד, מבלי לוותר על אזרחות המדינה שבה הם מתגוררים. קיום בשנת 2018 התיקון לחוק מעניק אזרחות ספרדית למבקשים באופן אוטומטי, בלא קשר למגוריהם, קבלת האזרחות מותנת בהוכחת מעמדם באמצעות שמות משפחה, שפה ספרדית, שפת לדינו, מורשת ותרבות ספרדית או קשר למנהגים הספרדיים. 

ויש דגש מאוד חשוב: אם חשבתם כי אותה החלטה ספרדית חלה רק על מתי מעט ישראלים (ולמעשה יהודים), כדאי לכם להכיר יותר טוב את הנתונים. ע"פ ההערכות, מדובר ב-3.5 מיליון יהודים שיכולים לקבל אזרחות ספרדית ובעקבות כך להוציא דרכון ספרדי. יכול מאוד להיות שגם אתם נמצאים בתוך הקבוצה הזכאית. כדי לדעת יותר, פשוט המשיכו לקרוא ותבינו הכל.

ההיסטוריה שהובילה למתן הדרכון, צפו כעת:

מה עושים על מנת להוציא דרכון ספרדי למגורשי ספרד?

כל יהודי באשר הוא יהודי מכל רחבי העולם המוכיח שיש לו קשר משפחתי למגורשי ספרד 1492 (ז' באב ה'רנ"ב) וקשר גניאולוגי יהודי ספרדי, יקבל אזרחות ספרדית ובעקבות כך יוכל גם להוציא דרכון ספרדי או פורטוגלי (תלוי בשנת הגירוש, היו שגורשו מספרד לפורטוגל לחמש שנים).

על מנת לבדוק אם אתם זכאים לדרכון ספרדי, יש לפנות לשגרירות ספרד ולהתעסק עם מגוון רחב של מסמכים שלא בהכרח תבינו בהם ותסדרו עימם. מי שלא מוצא את הידיים ואת הרגליים, עשוי לוותר ובכך עשוי העניין להסתיים. ההזדמנות, עלולה לפוג בתוך זמן מה, אם בספרד יחליטו לשנות את החקיקה. מעבר לכך שחשוב להמשיך להתעדכן, אפשר פשוט לפנות לאנשי המקצוע שעוסקים בכך ואשר יש להם קבלות בהשגת הצלחה עבור לקוחותיהם הקודמים.

משרד עורכי הדין תותי אשבל מתמחה בהוצאת דרכון ספרדי, בעל ניסיון עתיר שנים בתחום האזרחות הספרדית והפורטוגלית, יסייע לכם בתהליך ויבדוק את כל המסמכים שיש ברשותכם לצורך העניין. תנאי סף לקבלת דרכון ספרדי הוא שהמבקש ללא עבר פלילי ובעל תעודת יושר, בנוסף יש לדעת את ההיסטוריה של ספרד, ידע בסיסי בשפה הספרדית ועוד על מנת להיות זכאי להנפקת דרכון זה.

אם הנך חושב כי אתה או בני משפחתך זכאים לקבל אזרחות ספרדית או אזרחות פורטוגלית למגורשי ספרד אל תהסס ופנה היום אל משרדינו למיצוי זכויותיך, אנו נייצג אותך אל מול נציגות ספרד עד לקבלת האזרחות הספרדית המיוחלת וזאת ללא בעיות מול הרשויות והביורוקרטיה שלעתים מעייפת מאוד.

הוצאת דרכון אירופאי נעשית בתהליך די מורכב ובוודאי שלא יום יומי. עקב העובדה שהוצאת דרכון אירופאי למגורשי ספרד מורכבת יחסית, כדאי להשתמש בשירותיו הטובים של עורך דין שמתמחה בתחום. לעו"ד שעוסק בכך יש הרבה ניסיון. כך, כל מה שצריך להתבצע לצורך קבלת הדרכון על ידיכם – אכן יתבצע כמו שצריך ובאופן היעיל והאפקטיבי ביותר שאפשר.

כמו כל תהליך בירוקרטי שקשור לקבלת אזרחות של מדינה אחרת, צריך לטפל בכל מיני מסמכים (רבים) ולהתנהל מול כל מיני גופים ממשלתיים בחו"ל וגם עם קהילת יהדות ספרד. זה דורש הבנה עמוקה של כל הפרוצדורות הרלוונטיות והכי חשוב – השקעה של הרבה זמן. טיפול בתהליך כזה בכוחות עצמכם ידרוש מכם ללמוד נושא מורכב ולא פעם תצטרכו גם לקחת חופש מהעבודה, לטובת ביקורים אצל גורמים שמטפלים בהוצאת הדרכון שלכם.

במקרה שתחליטו להוציא דרכון ספרדי בעזרתו של עורך דין שמתמחה בתחום הזה ומכיר אותו על בוריו, עורך הדין ייקח על עצמו את ההתמודדדות עם כל האתגרים שקשורים לתהליך ויחסוך לכם את כל הזמן שהייתם צריכים להשקיע.

לא תצטרכו להתמודד עם תסכול וכל אותם כאבי הראש בגלל התעסקות עם גופים בירוקרטיים. במקרה שתעדיפו לתת לעורך דין מנוסה לנהל את התהליך בשבילכם, משרד עורכי הדין תותי אשבל ישמח לעמוד לשירותכם. יש לנו הרבה שנות ניסיון והמומחים שלנו מכירים את כל הדקויות שחשוב להכיר, כשזה מגיע לתחום של הוצאת דרכונים אירופאיים.

 

עו"ד מירב תותי-אשבל על רשימת השמות הזכאים להוצאת דרכון, צפו כעת:

דרכון ספרדי זכאות

עוד נציין כי על ידי קבלת אזרחות ספרדית, ישנה אפשרות לגשת לשגרירות ולהוציא בקלות דרכון ספרדי, מה שמאפשר למחזיקים בו לקבל אזרחות אירופאית. על מנת לבדוק את הזכאות לדרכון ספרדי למגורשי ספרד, יש צורך לעיין ברשימת השמות שהפיצה השגרירות הספרדית ברשת ולאחר מכן לפנות לשגרירות ולהגיש מגוון רב של מסמכים על פי דרישה ולעבור בירוקרטיות שונות עד לקבלת האזרחות והדרכון הספרדי. שימו לב למה שאמר שגריר ספרד בישראל, פרננדו קרדדרה. מר קרדדרה ציין כי הוא שמח מאוד על כך שרבבות ישראלים שהם צאצאים של היהודים שחוו את גירוש ספרד יקבלו כעת דרכון ספרדי. יחד עם זאת אזרחות ספרדית היא עניין רציני המחייב את המבקשים לעמוד בשורה של תנאים. אבל מי שעומד בתנאים ויפעל נכון, יוכל לקבל את האזרחות.

חשוב לציין כי תהליך קבלת אזרחות ספרדית לצאצאי מגורשי ספרד הוא תהליך שאינו פשוט כפי שהוא נשמע, הרי יש צורך להביא מסמכים שונים המעידים על הקרבה המשפחתית למגורשי ספרד ומסמכים שונים אחרים על פי דרישה. חלק מהמסמכים דורשים גם אישור נוטריוני ספרדי ואימות על ידי עורכי דין, בסיום התהליך יש להגיע לקונסול הספרדי ולהצהיר אמונים למלך ספרד כך שמומלץ להיעזר במשרדי עורכי דין אשר מכירים היטב את התהליך ויוכלו לסייע לכם להתנהל מול השגרירות ולקבל את האזרחות בדרך הקצרה והמהירה ביותר.

יתרונות בהוצאת דרכון ספרדי

מבחינה פוליטית, אזרחית וכלכלית, לאיחוד האירופי יש משמעות בלתי מבוטלת. ואת זאת יש לדעת, האיחוד האירופי צירף אליו את ספרד ופורטוגל בשנת 1986 והם חברות מן המניין באיחוד, מה שאומר שמי שמוציא דרכון ספרדי רשאי להיכנס למדינות אירופה בחופשיות וגם לארה"ב בצורה קלה יותר וללא ויזה.

בנוסף לכך בזכות דרכון ספרדי תוכל לעבוד באירופה בכלל ובספרד בפרט. זו יכולה להיות עבודה לתקופה קצרה, עבודה למשך תקופת הלימודים באירופה או לכל פרק זמן אחר, ללא הגבלה. וכאן חשוב להדגיש עוד יתרון. יתרון נוסף ובולט בהוצאת דרכון ספרדי הוא האפשרות להתקבל למוסדות אקדמאים בכל רחבי אירופה, תוכלו ללמוד רפואה, משפט ועוד בעלות נמוכה מאוד ואפילו חינם.

עוד יתרון הוא ברכישת נכסי נדל"ן, בתים, משרדים וכדומה מבלי להתמודד עם בירוקרטיה ספרדית או ממדינה אחרת באירופה. אם אתה איש עסקים ורוצה להעביר סחורות בין מדינות העולם, גם כאן היתרון שלך בא לידי ביטוי כאזרח ספרדי בעל דרכון ספרדי, קלות העברת סחורות בין מדינות, מכס, בירוקרטיה, אגרות וכד'.

דגל ספרד

למה חשוב להיעזר בעורך דין להוצאת דרכון ספרדי ולא לבצע זאת באופן עצמאי?

תהליך קבלת האזרחות ולאחר מכן הוצאת הדרכון הספרדי הם די מורכבים למי שלא מכיר היטב את המערכת ואת התרבות הספרדים, לכן לא פעם אנשים שבצעו זאת באופן עצמאי נתקלו בקשיים רבים עד כדי שהתייאשו מהנושא, כיוון שכל פעם שחסר מסמך או שהמסמך אינו נכון, השגרירות דוחה את הבקשה ויש צורך לגשת בשנית לשגרירות ולהביא את כל המסמכים הדרושים, בנוסף על המועמד להוכיח כי אכן למד תרבות ספרדית והיסטוריה ספרדית ושימוש בשפת לדינו או שפת קחטיה. לכן, עורכי דין המתמחים בתחום ילוו אתכם מתחילת התהליך ועד סופו בצורה מקצועית ביותר וידרשו מכם להביא מראש את כל הטפסים הדרושים ללא עיכובים וללא שום דחיות.

חשוב להוסיף כי יש להתייצב בספרד מול נוטריון ספרדי מקומי לאחר הגשת כל הטפסים. ומה קורה בהמשך: כשנה לאחר ההגעה לספרד תתקבלנה תשובות לגבי הזכאות לדרכון הספרדי למגורשי ספרדי. בעזרת עורכי דין שעוסקים בנושא זה, תוכלו לדעת כיצד להיערך נכון למבדקים ולשאלות. לסיום, נרצה לספר כמה דוגמאות לשאלות ידע על התרבות הספרדית: מיהו הכימאי אשר זכה בפרס נובל? מהו ההר הגבוה ביותר בספרד? מהו המבנה השלטוני בספרד? ואלו רק חלק משאלות הידע הנדרשות ממי שרוצה לקבל את האזרחות הנחשקת, כלומר דרכון ספרדי למגורשי ספרד.

 

אנו במשרד עורכי דין תותי אשבל מתמחים בתחום שנים רבות, הוצאנו מאות דרכונים ספרדיים לצאצאי מגורשי ספרד, נעשה את תהליך הוצאת האזרחות והדרכון עבורכם בדרך המהירה והבטוחה ביותר, עם מינימום טרחה עבורכם ועבור בני משפחתכם.

אולי יעניין אתכם גם: דרכון פורטוגלי

מלאו פרטים כעת לבדיקת זכאות לדרכון ספרדי אירופאי