הוצאת דרכון ספרדי – איך מוציאים דרכון ספרדי אם אתם צאצאים של מגורשי ספרד?

בשנים האחרונות ממשלת ספרד העבירה תיקון חוק אשר מאפשר למגורשי ספרד ולצאצאיהם לקבל אזרחות ספרדית דרכה ניתן לקבל דרכון ספרדי וזאת מבלי לוותר על הדרכון הישראלי שברשותם. כיום יש כ – 3.5 מיליון יהודים אשר מתגוררים בכל קצוות העולם אשר זכאים לקבלת אזרחות ספרדית או אזרחות פורטוגלית למגורשי ספרד, כאשר התנאי הבסיסי לקבלת האזרחות היא בדיקה ברשימות שעדכנה ממשלת ספרד. לכן, אנשים המעוניינים לקבל אזרחות ספרדית צריכים לבדוק האם שמם מופיע ברשימה. החוק המדובר יצא בשנת 2014 ומאז לא מעט אנשים פנו לשגרירות על מנת לבדוק את זכאותם לקבלת האזרחות.

איך מוציאים דרכון ספרדי

על מנת לבדוק אם יש קשר בין מגורשי ספרד לזכאות זאת, על צאצאי המשפחות להגיש בקשה מסודרת ולהוכיח את הקשר המשפחתי שלהם למגורשי ספרד הנמצאים ברשימה, במידה ושמם מופיע ברשימה, התשובה לאיך להוציא דרכון ספרדי פשוטה יותר.

איזה מסמכים צריך בכדי להוציא דרכון ספרדי?

ראשית, על מי שמבקש לקבל דרכון אירופאי למגורשי ספרד להציג מסמכים רלוונטיים כמו – תעודת לידה של ההורים המאשרים את שורשם למגורשי ספרד, מבקש האזרחות לא חייב להיות יהודי כיום, אך חייב להוכיח קשר יהודי לאותו בן משפחה יהודי מגורש ספרד.

במידה ומבקש האזרחות אינו ממדינה דוברת ספרדית, כגון ישראל, עליו לעבור מבחן בסיסי בשפה הספרדית.

לאחר מציאת המסמכים הרלוונטיים, יש לפנות לשגרירות ספרד או לעורך דין המומחה בתחום זה על מנת להשלים את התהליך בצורה מסודרת מול השגרירות. חשוב לציין כי שם המשפחה עדין לא מאפשר קבלה אוטומטית של האזרחות, אלה יש צורך גם בשליטה בשפה וזיקה למסורת. מסיבה זאת, טרם תחילת התהליך, יש לבדוק קודם לכן את הזכאות ורק לאחר מכן להתחיל אותו בצורה מסודרת.

אם אני מקבל אזרחות, האם גם בן\ת הזוג שלי יקבלו גם אזרחות?

תשובה לשאלה זו תלויה בעורך הדין הפועל מטעמך מכיוון שהחוק הספרדי אינו מציין בני זוג אלא צאצאים בלבד, לכן יש לעדכן את עורך הדין בסטטוס של בני הזוג ולהבין ממנו מה ניתן לעשות בנושא.

איך מוציאים דרכון ספרדי ללא עורך דין?

בכל מה שקשור לרשויות ולשגירויות, יש בירוקרטיה שאינה פשוטה ויש צורך להגיש לא מעט מסמכים בצורה מסודרת ביותר ולא תמיד אנשים יודעים על איזה מסמכים מדובר והאם הם אכן מספקים את רצון השגרירות. לכן, אנשים רבים מוצאים את עצמם מטורטרים וחסרי אונים מול גופים אלו ומתקשים לסיים את התהליך. מסיבה זאת, תמיד כדאי לפנות לעורך דין המתמחה היטב בתחום ובעל ידע וניסיון רב בכל הקשור להתנהלות מול השגרירות ואך במקרים בהם תקבלו סירוב, הוא יוכל להגיש ערעור בנושא.

 

לחצו למידע מלא בנושאי דרכון ספרדי או דרכון פורטוגלי למגורשי ספרד

לתחילת תהליך ושאלות מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם